Dünyanın en ihtişamlı ülkelerinden biri olan Amerika'da unutulmaz deneyimler yaşamak, kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirmek ve aynı zamanda para kazanmak ister misiniz?

Work and Travel Programı ile bütün bunları ve daha fazlasını yapmanız mümkün.

Hemen Başvurun!

Erken Başvuru Avantajlarından Faydalanın!

Work and Travel Nedir?

Amerika'da Çalış ve Gez Programı, Amerika Birleşik Devletleri'nde üniversite öğrencileri için sunulan heyecan verici bir deneyimdir. Bu kültürel değişim programı, 1961 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Departmanı tarafından desteklenmektedir ve Türkiye, bu programa 1990'lı yıllardan bu yana öğrenci göndermektedir.

Programın temel amacı, üniversite öğrencilerinin okulların tatil olduğu dönemlerde farklı kültürleri yakından tanımak, ingilizce dilini geliştirmek ve kişisel gelişimleri için büyük bir katkı sağlar. Bu program ayrıca, öğrencilere dünya görüşlerini genişletme ve uluslararası deneyim kazanma fırsatı sunarak onları gelecekteki kariyerlerine hazırlar.

4 Farklı Sponsor

35 Farklı Eyaletten İş Seçeneği

Work and Travel Program Ücretleri

Program Ücreti  2550 USD 
Ön Kayıt Ücreti (kayıt esnasında ödenir) 750 USD 
Vize Ücreti (Vize randevusu oluşturulurken genelde Ocak Şubat ayları arasında ödenir.) 185 USD 
Sevis Ücreti (Ocak Şubat ayları arasında ödenir.) 35 USD 
Uçak Bileti Ücreti (gidiş-dönüş, Mart Mayıs ayları arasında ödenir.) 600-800 USD 
Cep Harçlığı (Amerika'ya seyahat ederken öğrenci yanında götürür, Haziran- Mayıs ayları arasında olur.) 800-1000 USD 
Toplam Harcama  5220-5520 USD 
750 USD kayıt sırasında ön kayıt ücreti olarak alınır. Kalan bakiye 2550 USD 31 Ocak’a kadar ödenmesi beklenir.

Work and Travel Katılma Şartları

•  Üniversitede hazırlık, 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencisi olmak
•  En az 2.00 genel not ortalamasına sahip olmak.
•  En az intermediate (B1) seviyesinde İngilizce yeterliliğe sahip olmak
•  Programa katılacağı sezon üniversiteye aktif olarak devam ediyor olmak ve en az iki ders alıyor olmak •  25 yaşını aşmamış olmak.


Başvuru Süreci

2025 Work and Travel Kayıtları 1 Haziran 2024 tarihi itibariyle başlamıştır. Programa katılmak isteyen öğrenciler Advice Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'na başvurabilirler. Erken kayıt olmak, iş seçimi ve kayıt süreci açısından avantaj sağlar, çünkü kontenjanlar genellikle Aralık-Ocak aylarında dolmaktadır.

Kayıt yaptıran öğrenciler mülakat sonrasında ilgi alanlarına göre iş seçimi yaparlar. Amerika'da yapacakları işler, sponsor ve işveren görüşmeleri sonucunda belirlenir ve öğrenciler işlerine yerleştirilirler. Can kurtaranlık, otel işleri, market işleri, satış işleri, restoran veya lunapark gibi çeşitli iş seçenekleri mevcuttur.
Work and Travel'a Neden Katılmalısınız?

•  Work and Travel için Amerikan Konsolosluğundan onay almak diğer konsolosluklar ile karşılaştırıldığında alınabilecek en kolay Amerika'ya kabul onayıdır. Bu programa katılarak kolay bir Amerika seyahati ve aynı zamanda para kazanarak burada yapacağınız masrafları çıkarabilirsiniz.

•  Programa katılıp Amerika’da çalıştığınız süre boyunca kazandıklarınızı biriktirme şansınız var.

•  Amerika’da yaşarken İngilizceyi sürekli kullanacaksınız, bu da İngilizcenizi geliştirmenizde size büyük bir avantaj sağlayacak.

•  Farklı bir kültür içinde, yeni bir dünya tanıyarak, yeni ve farklı birçok insan tanıyarak unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu deneyimler sizi daha özgüvenli, cesur, atik ve başarılı kılacaktır.

•  Filmlerde görmüş olduğunuz Amerika’yı kendiniz göreceksiniz, ufkunuz gelişecek ve güzel anılar biriktireceksiniz.

•  Genç yaşta yurt dışı ve yurt dışında çalışma deneyimi elde edip bunu özgeçmişinize koyarak iş bulma sürecinde rakiplerinizden ön plana çıkabilirsiniz.


Amerika'da Öğrenci Ziyaretlerimiz!

Onlar Advice farkıyla bu deneyimi yaşadı. Şimdi SIRA SENDE!Work and Travel İş Seçenekleri

Work and Travel programı öğrencileri için iş seçenekleri oldukça çeşitli ve esnek olabilmektedir. Bu programda öğrenciler, Amerika'da İngilizce seviyelerine, çalışma tarihlerine ve kişisel tercihlerine göre bir dizi farklı pozisyonda çalışma şansına sahiptirler.

Work and Travel programında öğrencilere sunulan iş seçenekleri arasında garsonluk, kasiyerlik, housekeeping, cankurtaranlık, komilik, aşçılık, aşçı yardımcılığı, bulaşıkçılık, satış danışmanlığı gibi farklı pozisyonlar bulunmaktadır. Bu işler Amerika’nın farklı bölgelerinde mevcuttur.

Öğrencilerin İngilizce seviyeleri, iş başlangıcı yapabilecekleri tarih ve kişisel tercihler göz önünde bulundurularak, onlar için en uygun iş ve iş yeri ayarlanmaktadır. Böylece öğrenciler, hem çalışma becerilerini geliştirme fırsatı buluyor hem de Amerikan kültürünü daha yakından tanıma şansı elde ediyorlar.

Sonuç olarak, Work and Travel programı öğrencileri için Amerika'da çalışma deneyimi kazanma ve keyifli bir yaz tatili geçirme imkanı sunmaktadır. Çeşitli iş seçenekleri ve yazlık tatil bölgelerinde bulunma avantajı, programın popülerliğini artırmaktadır.

 

İş Seçenekleri ve Ayrıntıları;